2 października 2013

Pamiętajmy o ogrodach....

Jeden z powodów mniejszej aktywności na blogu podczas wakacji oraz we wrześniu (oprócz rozruchu szkolno-przedszkolnego) to nasze przebywanie, mieszkanie i spędzanie czasu na działce. Mamy taką możliwość i była też ona jednym z argumentów, kiedy decydowaliśmy się na przeprowadzkę.

Sprecyzuję słowo "działka" (rozumiane przez nas) - miejsce poza miastem, z ogrodem, ogródkiem warzywnym, placem zabaw, miejscem na namiot, domkiem.

Zalet można by wymieniać od groma, ale te, które są mi najbliższe, to:
1. Możliwość pracy fizycznej - dla mnie zobaczyć namacalny efekt pracy po całym dniu np. przekopanego ogródka bądź posadzonych truskawek za nic nie równa się pracy przy biurku i przygotowaniu raportu :-). To zmęczenie fizyczne jest odpoczynkiem psychicznym i pozwala na spojrzenie z dystansem na codzienność. Etos pracy.
2. Własne owoce, warzywa, zioła - efekt pracy z pkt.1. Bardzo dużo radości, kiedy można jeść prosto z krzaka owoce, które samemu się sadziło, doglądało.
3. Czas wolny - nieograniczone możliwości dla całej rodziny spędzenia go na świeżym powietrzu.

Dołączam zdjęcia (nie patrzymy na jakość w tym wypadku). Jest to żurawina i borówka - krzaki sadzone 2,5 roku temu. Owocują rodząc smaczne owoce.
7 komentarzy:

 1. Działka we wrześniu? Przy tej pogodzie?:)
  Ale to fakt. Za młodu prawie całe wakacje spędzałem na działce. Nie było czegoś takiego, jak teraz - że młodzi od rana do wieczora siedzą przy kompie.
  A i praca w październiku przygotowująca działkę na zimę - idealna recepta na jesienną chandrę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, sto procent racji. A w zeszłym roku wrzesień był prawdziwie letni. Pamiętam, w jakich ciuchach chodziłam - w ulubionych, czyli letnich. A teraz latam w cienkich kozakach.

   Usuń
  2. Komentarz Jacka jest komentarzem reklamowym - spamerskim na rzecz firmy: Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o. reklamującym serwis http://www.polisynazycie.com.pl/ w trybie Nazwa/url

   proszę Administratora o usunięcie tego linku - firmy dokonujące podobnych, nieuczciwych praktyk reklamowych są plaga na wszystkich moich blogach tematycznych

   Usuń
  3. Panie Remigiuszu, przy okazji dużo skuteczniej zareklamował Pan tę stronę, wpisując jej pełną nazwę i stronę internetową w komentarzu. Gdyby nie ta uprzejma prośba, mało kto by zauważył że po najechaniu na nick Pana Jacka przekierowuje nie na profil bloggera, a na witrynę reklamową. Swoją drogą ciekawa mogłaby to być forma kryptoreklamy, stworzenie konta spammera-alter-ego, a później alarmujący komentarz "prawdziwej twarzy" ostrzegający przed niebezpieczeństwem nieopłaconej reklamy. Być może wkrótce ktoś podchwyci tą metodę reklamową, jest pomysłowa.

   Usuń
  4. to jest forma reklamy - dziś ta agencja wypowiada się co do meritum - natomiast u mnie widząc, że mam 750 postów już się nie ciackają i wrzucają naprawde dziesiątki bezsensownych komentarzy typu:

   "prowadzisz dobrego bloga, oby tak dalej, na początku myślałem, że twoj post jest powierzchowny, ale po zastanowieniu myślę że to ważna sprawa"

   i ta sama regula sprawfrazowana setki razy, czasem w tak beznadziejny sposób, że uzytkownicy sie irytują, to zniechęca

   tak - naduzywanie opcji Nazwa/URL na poczet firm jest reklamą komercyjną, w dodatku wstawioną nieetycznie - tą sama reklamą, z którą tak walczymy - tak to szkodzi blogowi, obniża jego paramatry

   ten użytkownik firmowy nawet nie czytal posta - przeleciał nagłówek - byle zostawić link spamerski / to nie jest użytkownik, który może być częścią spoleczności, ale szkodnik, który kazdy post z odpowiedimi slowami kluczowymi oblinkuje komercyjnie by uzyskać reklamę

   to jest moje zdanie - ja z tym walczę

   Usuń
  5. w świetle polskiego prawa to co robi spamer jest formą o ile nie zwykłej kradzieży to złamania netykiety i reguł panujących na blogu...

   to stawia zleceniodawcę w niekorzystnym swietle - klienci będą szukac frazy Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o i zobaczą do jakich sztuczek ucieka się firma by zyskac reklamę

   i teraz pytanie - czy taka firma jest uczciwa?

   "Swoją drogą ciekawa mogłaby to być forma kryptoreklamy, stworzenie konta spammera-alter-ego, a później alarmujący komentarz "prawdziwej twarzy" ostrzegający przed niebezpieczeństwem nieopłaconej reklamy. Być może wkrótce ktoś podchwyci tą metodę reklamową, jest pomysłowa."

   Nie martwię się o to - negatywny wydźwiek marketingowy - a pamiętajmy, że to branża finansowa, a nie skandalerski portal w stylu pudelka - jest gorszy dla firmy niż korzyśc uzyskana z tej nieuczciwej reklamy.


   Usuń
  6. Moi drodzy komentatorzy (: Umieszczanie "komentarzy spamerskich" nie podoba mi się, w przyszłości będę takie usuwał. Komenarz "Jacka" zachowam, aby widoczny był kontekst późniejszych komentarzy. Remigiuszu, dziękuję za zwrócenie uwagi na problem, którego nie byłem świadomy.

   Usuń

UWAGA: Komentarze są moderowane i pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Będzie nam miło, gdy się pod nimi podpiszesz :) Nie publikuję wypowiedzi pozornie na temat, a stanowiących formę reklamy, zwł. blogów komercyjnych...