Podsumowanie konkursu, ale nie jego koniec

Drodzy Czytelnicy i Autorzy bloga!

Blisko miesiąc temu zgłosiłem Drogę do prostego życia do konkursu na blog roku, a od tygodnia mogliście oddawać na nią głosy.

Wprawdzie nie zakwalifikowaliśmy się do kolejnego etapu, w którym o zwycięzcach w danej kategorii decydować będzie jednoosobowe jury, jednak z punktu widzenia idei dobrowolnej prostoty - wygraliśmy!

Do pierwszej, zwycięskiej dziesiątki zakwalifikował się minimalistyczny blog Simplicite i mam nadzieję, że zostanie doceniony przez jurorów.

Dzięki Waszym głosom Droga do prostego życia w kategorii "Lifestyle", w której startowało ponad 300 blogów, uzyskała dobre, 27 miejsce. Mówi się, że udział w konkursie jest sprawdzianem "siły" bloga w blogosferze. Wypadliśmy zdecydowanie bardzo dobrze jak na poruszaną przez blog, w sumie mało popularną w mainstreamie, tematykę. Dziękuję za każdy Wasz głos!

Udział w konkursie zdecydowanie przebudził nas z zimowego snu. Zamieściliśmy przez ten miesiąc rywalizacji ponad 20 wpisów o bardzo różnorodnej tematyce. Dziękuję w tym miejscu wszystkim Autorom, których niekiedy natarczywie mobilizowałem do pracy. Wiem jak trudno wydrzeć innym sprawom czas na pisanie. Myślę, że Wasz trud się opłacił...

Zamieszanie konkursowe niewątpliwe przyczyniło się do popularyzacji samej idei, jak i bloga. Wielu naszych znajomych i członków rodziny usłyszało o nim po raz pierwszy, choć czasem były miłe informacje zwrotne: od dawna już was czytamy (:

Dziękuję Żonie i Dzieciom, które wykazały się wyrozumiałością i cierpliwością przez ostatni tydzień, w którym stałem się managerem, korektorem, redaktorem, specem od public relations i zarządzania kryzysami. To było zdecydowanie zbyt duże tempo...

Dziękuję także głosom poparcia i sympatii, jakich nie zabrało ze strony osób obecnych w blogosferze, szczególnie zaś Ani z Prostego bloga, Tofalarii i Marcie Sapale. Nasłuchaliśmy się tylu krzepiących słów na nasz temat, że nie pozostaje nam nic innego jak starać się jeszcze bardziej.

Jeszcze raz wszystkim Wam serdecznie dziękuję i zapraszam do aktywnego tworzenia Drogi do prostego życia!!!


Zapraszam do dalszego śledzenia konkursu na blog roku tutaj. Dnia 23 lutego kapituła konkursu ogłosi po trzy blogi nominowane w każdej z kategorii.

6 komentarzy:

 1. Ojej, simplicite przeszedl, a DROGA nie?!
  pozdrawiam najserdeczniej
  Biedronka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby to ode mnie zależało :) ale cóż dostaliśmy od Was 107 głosów. Dużo to czy mało? Ale blogowi Simplicite gorąco kibicuję!

   Usuń
 2. Szkoda, że blog startował w kategorii "lifestyle", która kojarzy się z czymś dokładnie przeciwnym prostemu życiu... No ale pewnie żadna inna kategoria nie pasuje do tak niszowej tematyki - w końcu minimalizm to też styl życia. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam miałem wątpliwości (ani to blog specjalistyczny, ani parentingowy, ani pasje i twórczość) został tylko "lifestyle". Swoją drogą szkoda tej naszej polszczyzny, bo "styl życia" albo blog "rodzicielski" też brzmi całkiem nieźle...

   Usuń
 3. Gratuluję Konrad, my byliśmy ostatnio offline, ale nie zapomnieliśmy zagłosować. Fajny jest twój entuzjazm:)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA: Komentarze są moderowane i pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Będzie nam miło, gdy się pod nimi podpiszesz :) Nie publikuję wypowiedzi pozornie na temat, a stanowiących formę reklamy, zwł. blogów komercyjnych...