Książka "Siedem sekretów efektywnych ojców"We wrześniu ubiegłego roku miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu oraz wykładzie Kena Canfield'a nt. ojcostwa. Ken jest autorem książki "Siedem sekretów efektywnych ojców" z podtytułem Jak stać się ojcem jakiego potrzebują twoje dzieci.
Tytułowe sekrety to:
 1. Zaangażowanie
 2. Poznawanie dziecka
 3. Stałość
 4. Bezpieczeństwo i troska
 5. Miłość do matki dzieci
 6. Aktywne słuchanie
 7. Wyposażenie duchowe.
Nie będzie nic nowego jak napiszę, że ojcostwa trzeba się uczyć każdego dnia i z każdym dzieckiem. Jest to raczej powołanie niż zawód czy chwilowe zadanie. Wymaga troski, pełnego zaangażowania, poświęcenia - nie przychodzi to łatwo, nie zawsze jest to oczywiste.

Książka pomogła zrozumieć mi sekrety, pokazała kilka innych aspektów. Chciałbym w kolejnych postach w kilku zdaniach opisać co i jak oraz zachęcić Was do dyskusji.

 

3 komentarze:

 1. Kiedy kolejny post? czytalnicy czekaja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem w trakcie przygotowywania wpisu, dodatkowo w ramach postanowień wielkopostnych ograniczam świat wirtualny.
   Post pojawi się w przyszłym tygodniu.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Na stronie http://www.tato.net/tatonet_en/warsztaty znajdziecie informacje o warsztatach na temat siedmiu sekretów efektywnego ojcostwa organizowanych w różnych miastach w Polsce.

  OdpowiedzUsuń

UWAGA: Komentarze są moderowane i pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Będzie nam miło, gdy się pod nimi podpiszesz :) Nie publikuję wypowiedzi pozornie na temat, a stanowiących formę reklamy, zwł. blogów komercyjnych...