Jak być leniwym by Tom Hodgkinson


Wszystkim zapracowanym polecam lekturę świetnej i przewrotnej książki Jak być leniwym Toma Hodgkinsona, który prowadzi też  inspirującą stronę:
The Idler

A oto garść luźnych cytatów: 

Trzeba się nieźle namęczyć, żeby nic nie robić. [podobno napisał to O. Wilde]

Mimo, że nowoczesne społeczeństwo ciągle obiecuje nam wolność, wolny czas i wolny wybór, nadal w większości jesteśmy niewolnikami trybu życia, którego wcale nie wybieraliśmy. 

Pisma dla kobiet i mężczyzn rozbudzają w czytelnikach kompleksy na tle własnego ciała, żeby wysłać ich do siłowni, tej współczesnej sali tortur.

Zamiast satysfakcji, pieniędzy i ciekawego zajęcia niewolnictwo na etacie przynosi przygnębienie, niedostatek i niezadowolenie.

Zniknął radosny nieporządek, praca w zgodzie z porami roku, odmierzanie czasu według słońca, rozmaitość, odmiany, samostanowienie – wszystko to zastąpił bezwzględny, jednolity system zatrudnienia, z powodu którego cierpimy do dzisiaj.

Zostać w domu to nowy sposób na wyjście.

Pozostanie w domu to akt sprzeciwu wobec otaczającej nas kultury „idź”.

Czego sobie i wszystkim życzę... (:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA: Komentarze są moderowane i pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Będzie nam miło, gdy się pod nimi podpiszesz :) Nie publikuję wypowiedzi pozornie na temat, a stanowiących formę reklamy, zwł. blogów komercyjnych...