Przejdź do głównej zawartości

Jeszcze raz o reklamie - post w mp3.

Kolejny raz wypowiadam się o reklamie - audycja jest do posłuchania, lub bezpośredniego ściągnięcia na: http://www.supershare.pl/?d=F7D271E92


- o przenosinach mojego bloga oszczędnościowego oraz o tym jak nasze dyskusje tutaj wpłynęły na moje podejście do reklam (Oszczędzanie)

- o alternatywnej wyszukiwarce bez reklam i śledzenia Twojej tożsamości i dlaczego warto jej używać:  (DuckDuckGo.com)

- o reklamie etycznej i akcjach charytatywnych na rzecz Justyny: (Aukcja dla Justyny na Korzystnych Zakupach)

Autor: Remigiusz

Komentarze

 1. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania co do używania/instalacji pluginu DuckDuckGo w waszej przeglądarce oczywiście pomogę :)

  Pozdrawiam,
  Autor z konta na Bloggerze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć, tu anonimowy z innego postu, co miał problem z supershare. Jako, że nadal mam timeout, i mi toto nie chce działać, to wpisu właściwego nie widziałem(słyszałem). Ale coś tam skomentować się uda :) Osobiście mam problem z DuckDuckGo, bo wyniki wyszukiwania w języku polskim są cokolwiek słabe, moim skromnym zdaniem... próbowałem kiedyś Netsprintu używać, to samo.. no, może więcej spamu, ale też słabo. Do angielskiego myślę OK, z polskim póki co chyba jesteśmy skazani na google...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A podaj konkretny przykład, w którym te wyniki są słabe.

   Poza tym, że DDG celowo wogranicza tzw. śmieciowe wyniki i poboczne strony, o czym wiem, jakoś specjalnie nie zauważyłem tego.

   Poza tym masz komendę: !g korzystne zakupy

   ta komenda sprawi, że wynik DDG, który cie nie satysfakconuje w danym przypadku, zostanie zamienioy przez wyniki pobrane bezpośrednio z google, tyle że przez bramkę anonimową i szyfrowane połączenie

   więc calkowicie odpada argument o gorszych wynikach DDG niż Google! skoro załatwia go jedna prosta komenda

   !g fraza szukana

   Usuń
  2. O.. myślałem że jestem tam na Binga skazany.. Dzięki!!
   Ale co do Binga, ciężko mi teraz coś podać takiego konkretnego.. wymyśliłem sobie taką przykładową frazę, ciut (:P) polityczną: krzysztof bosak masakruje lewactwo
   Bing(DDG):
   Patriotyczne wydarzenia na Warmii i Mazurach | Facebook
   Lewactwo przywitało ich brawami. Protestujący nic nie robili sobie z obecności i ponagleń policji - dalej wykrzykiwali swoje hasła. Gdy byli już szczelnie przez nią otoczeni, ... Krzysztof Bosak masakruje lewaka z TVN;)
   facebook.com/PatriotyczneWydarzeniaWM More from facebook.com
   Solidarna Polska masakruje Ruch Palikota. - YouTube
   Patryk Jaki (Rzecznik Solidarnej Polski) przedstawia wniosek o odwołanie wicemarszałek Wandy Nowickiej.
   youtube.com/watch?v=h7GwQGeB48o More from youtube.com
   Vaclav Klaus w nowej roli « Wirtualna Polonia
   Krzysztof Bosak masakruje "neutralne", głupawe ścierwo; ... Zarządzono głosowanie do skutku ZA, a jak nie to terrorystyczne europejskie lewactwo zgroziło ekonomicznym „rozstrzelaniem" Irlandii. Tych przestepców nalezy gonić gdziekolwiek sie pokażą. janztoronto powiedział/a.
   wirtualnapolonia.com/2013/03/12/vaclav-klaus-w-nowej-roli/ More from wirtualnapolonia.com
   Bosak mówi jak jest. Żydzi, Cyganie, atak w Londynie ...
   Szkoda, że w 3 minucie nie wspomniał jak to Czeczeni sami sobie mieszkania podpalali a lewactwo oskarżało o to Polaków. # pokaż komentarz; onitor 2 dni temu-75 . ... Krzysztof Bosak masakruje chłopaka z tvnu - tak powinien brzmieć tytuł znaleziska :D # pokaż komentarz;
   wykop.pl/link/1554271/bosak-mowi-jak-jest-zydzi-... More from wykop.pl
   Tumanowicz dla Fronda.pl: Sformułowanie "Polska dla Polaków ...
   Polacy powinni być gospodarzami we własnym kraju. Warto zwrócić uwagę, że w deklaracji nie pada sformułowanie „Polska TYLKO dla Polaków" - mówi Witold Tumanowicz (Ruch Narodowy) w rozmowie z Aleksandrem Majewskim.
   fronda.pl/a/tumanowicz-dla-frondapl-sformulowanie... More from fronda.pl
   11 listopada spotkanie Polaków na "Przystanku ...
   Krzysztof Bosak, Roman Kurkiewicz ... Młodzież Wszechpolska Masakruje napieralskiego . Maryla, pon., 31/10/2011 - 22:49 ... Lewactwo nie po raz pierwszy pokazuje, że jest tępe i słowa służą im tylko do prymitywnego pałkarstwa.
   blogmedia24.pl/node/53073 More from blogmedia24.pl   google (zwyczajne, bez anonimizacji, jeśli to coś zmienia) - pierwszy wynik:
   Krzysztof Bosak vs palikotowiec (15.06.2013) - Wykop.pl
   www.wykop.pl/.../krzysztof-bosak-vs-palikotowiec-15...‎このページを訳す
   2013/06/15 – http://www.wykop.pl/link/1554939/krzysztof-bosak-vs-palikotowiec-15-06-2013/#comment-15833525 to wypowiedź .... @LibertyPrime: a ja lubię oglądać masakrowanie lewaków w pięknym stylu :). #. pokaż komentarz.


   :)))   Usuń
  3. No, i jeszcze jako początkujący narcyz, spróbowałem szukać swojego imienia i nazwiska w cudzysłowie - sorry, dokładnej frazy nie podam.. w każdym razie, z tego co kiedyś sprawdzałem na jakiejś (niby) specjalistycznej stronie, ludzi o moim nazwisku i imieniu jest w Polsce góra 4. No, ale żaden z nich nie ma wyników na googlu. Więc wyniki o mnie: Bing/DDG - 2 (jeden martwy); Google - 7 (w tym ten sam martwy z DDG/Bing[to się odmienia?]):P

   Nawiasem mówiąc, może robię coś nie tak, ale przy !g i tak wyskakuję zalogowany na stronie google... Czyli skoro i tak mnie szpiegują, to chyba równie dobrze mogę szukać normalnie, z paska adresu przeglądarki...?

   Usuń
  4. sprobuj się wylogować i sprawdzić z !g

   zobacz czy masz https

   jesli nie pomoże ustaw startpage.com

   (choc o tym ostatnim miał być kolejny odcinek!)

   Usuń
 3. Polecam krótkie wystąpienie na TED (http://www.ted.com/talks/view/lang/en//id/1091O) o tym jak manipuluje się wynikami wyszukiwań (często kierując się w "naszym interesie" naszymi preferencjami)- znajdujemy się w starannie odfiltrowanej bańce informacyjnej, co ma się nijak do mitu wolności w internecie, robi to nie tylko Google, ale także Facebook i inni. Warto zatem korzystać z kilku źródeł, aby porównać wyniki wyszukiwania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

UWAGA: Komentarze są moderowane i pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Będzie nam miło, gdy się pod nimi podpiszesz :) Nie publikuję wypowiedzi pozornie na temat, a stanowiących formę reklamy, zwł. blogów komercyjnych...

Popularne posty z tego bloga

25 rzeczy, których możesz się pozbyć już dzisiaj

Trafiłem na stosunkowo stary wpis (z sierpnia 2011 roku) na stronie Wise Bread pt. 25 rzeczy do wyrzucenia już dzisiaj. Interesujący wpis, bo chociaż trochę "wiekowy", to jednak nadal prawdziwy. Postanowiłem przetłumaczyć go na polski. Jeżeli ktoś ma ochotę, może przeczytać go w oryginale.

Autor, Paul Michael, rozpoczyna wpis od cytatu z filmu "Podziemny krąg":
"Rzeczy, które posiadasz, w końcu zaczynają posiadać ciebie" Dlaczego więc godzimy się na to, aby "posiadały" nas niektóre przedmioty? Nie wyrzucamy ich, ponieważ jesteśmy emocjonalnie do nich przywiązani. Nie ma prostej metody na pozbywanie się przedmiotów, ale uczucie uwolnienia, towarzyszące pozbyciu się niektórych z nich, może być niesamowite.

Jakich zatem rzeczy powinniśmy się -według autora- pozbyć z naszego życia? Będą to:

1. Ubrania i buty, których nie nosiliśmy w przeciągu ostatnich 18 miesięcy
Zasada jest prosta. Jeżeli czegoś nie nosiło się przez dłużej niż 18 miesięcy, czyli -…

Szczęście a bogactwa

Uznasz za dobro bogactwa: będzie cię dręczyło ubóstwo, co gorzej - ubóstwo fałszywe. Choćbyś bowiem miał wiele, jednakże - ponieważ ktoś inny ma więcej - będzie ci w twym mniemaniu brakowało tyle, o ile tamten cię przewyższa. (Seneka, Listy moralne do Lucyliusza)

Bogactwa są rzeczą niezależną od nas i jako takie powinny być traktowane. Powinniśmy i możemy być równie szczęśliwi niezależnie od tego, czy będziemy biedni, czy bogaci: nasze szczęście nie zależy od bogactw, mieszka bowiem w zupełnie innym rejestrze, w innym wymiarze rzeczywistości.  Są to zmienne w żaden sposób ze sobą niezwiązane. Oczywiście, może nam się wydawać inaczej, a co więcej, całkiem często faktycznie się nam tak - niestety! - wydaje. To jednak właśnie zadanie, jakie stawiają przed sobą stoicy: otworzyć nam oczy na fakt, że szczęście nie jest związane ani ze stanem naszego konta, ani z żadną inną rzeczą od nas niezależną. Naszą rolą jest przyswoić to sobie jako życiową regułę i traktować ją jak kierunkowskaz. (...…

Dobrowolna prostota i oszczędność

Jeszcze nie tak dawno pomiędzy prostotą życia i oszczędnością postawiłbym znak równości. Wielokrotnie w tle upraszczania tliła się motywacja życia oszczędnego. Bo mniej wydanych pieniędzy, to mniej pracy i więcej czasu na przyjemniejszą stronę życia. Jednak kilka razy na własnej skórze przekonałem się, że oszczędnie nie zawsze znaczy prosto.

Za ilustrację niech posłuży... deska do prasowania. Gdy nasza baaardzo stara odmówiła współpracy (i nie dało jej się naprawić), zastosowałem metodę "kupuj używane". Deskę znalazłem na OLX, po którą musiałem pojechać dość spory kawałek drogi. Pomroczność jasna, a może chęć zamknięcia tematu, sprawiła, że po krótkich (za krótkich) oględzinach kupiłem deskę, która w domu okazała się okazem wyjątkowo chwiejnym i w dodatku z wklęsłościami, które dyskwalifikowały ją do jakiegokolwiek użytku. Następnie kupiliśmy nową deskę przez internet, bo to wygodniej, szybciej i... taniej. Po kilku dniach otrzymaliśmy przesyłkę. Deska chwiała się, a w stanie…

Weź kartkę i pisz...

No urzekła mnie ta piosenka Sound'n'Grace i Filipa Laty pt. "100"'. Mądry tekst: Kupiłem wszystko, a wciąż nie mam nic. Za czym tak gnasz, po co Ci to?

Będzie to, co ma być, nie inaczej
Rozpromieni się ktoś, ktoś zapłacze 
Nie dowiesz się wcześniej, chyba że we śnie
Ale czy chcesz?
Nie wiedzieć dobrze jest
Za czym tak gnasz, po co Ci to?
Zabierzesz ze sobą, gdybyś poszedł na dno
Ołówek weź, teraz kartkę i pisz:
Kupiłem wszystko, a wciąż nie mam nic

Ref.
Swój czas, weź w garść, swój czas
Zanim Ci życie nie powie, że pass
I odholuje, weź w garść i idź
Zacznij na 100, nie na 5 procent żyć