Przejdź do głównej zawartości

Jeszcze raz o reklamie - post w mp3.

Kolejny raz wypowiadam się o reklamie - audycja jest do posłuchania, lub bezpośredniego ściągnięcia na: http://www.supershare.pl/?d=F7D271E92


- o przenosinach mojego bloga oszczędnościowego oraz o tym jak nasze dyskusje tutaj wpłynęły na moje podejście do reklam (Oszczędzanie)

- o alternatywnej wyszukiwarce bez reklam i śledzenia Twojej tożsamości i dlaczego warto jej używać:  (DuckDuckGo.com)

- o reklamie etycznej i akcjach charytatywnych na rzecz Justyny: (Aukcja dla Justyny na Korzystnych Zakupach)

Autor: Remigiusz

Komentarze

 1. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania co do używania/instalacji pluginu DuckDuckGo w waszej przeglądarce oczywiście pomogę :)

  Pozdrawiam,
  Autor z konta na Bloggerze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć, tu anonimowy z innego postu, co miał problem z supershare. Jako, że nadal mam timeout, i mi toto nie chce działać, to wpisu właściwego nie widziałem(słyszałem). Ale coś tam skomentować się uda :) Osobiście mam problem z DuckDuckGo, bo wyniki wyszukiwania w języku polskim są cokolwiek słabe, moim skromnym zdaniem... próbowałem kiedyś Netsprintu używać, to samo.. no, może więcej spamu, ale też słabo. Do angielskiego myślę OK, z polskim póki co chyba jesteśmy skazani na google...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A podaj konkretny przykład, w którym te wyniki są słabe.

   Poza tym, że DDG celowo wogranicza tzw. śmieciowe wyniki i poboczne strony, o czym wiem, jakoś specjalnie nie zauważyłem tego.

   Poza tym masz komendę: !g korzystne zakupy

   ta komenda sprawi, że wynik DDG, który cie nie satysfakconuje w danym przypadku, zostanie zamienioy przez wyniki pobrane bezpośrednio z google, tyle że przez bramkę anonimową i szyfrowane połączenie

   więc calkowicie odpada argument o gorszych wynikach DDG niż Google! skoro załatwia go jedna prosta komenda

   !g fraza szukana

   Usuń
  2. O.. myślałem że jestem tam na Binga skazany.. Dzięki!!
   Ale co do Binga, ciężko mi teraz coś podać takiego konkretnego.. wymyśliłem sobie taką przykładową frazę, ciut (:P) polityczną: krzysztof bosak masakruje lewactwo
   Bing(DDG):
   Patriotyczne wydarzenia na Warmii i Mazurach | Facebook
   Lewactwo przywitało ich brawami. Protestujący nic nie robili sobie z obecności i ponagleń policji - dalej wykrzykiwali swoje hasła. Gdy byli już szczelnie przez nią otoczeni, ... Krzysztof Bosak masakruje lewaka z TVN;)
   facebook.com/PatriotyczneWydarzeniaWM More from facebook.com
   Solidarna Polska masakruje Ruch Palikota. - YouTube
   Patryk Jaki (Rzecznik Solidarnej Polski) przedstawia wniosek o odwołanie wicemarszałek Wandy Nowickiej.
   youtube.com/watch?v=h7GwQGeB48o More from youtube.com
   Vaclav Klaus w nowej roli « Wirtualna Polonia
   Krzysztof Bosak masakruje "neutralne", głupawe ścierwo; ... Zarządzono głosowanie do skutku ZA, a jak nie to terrorystyczne europejskie lewactwo zgroziło ekonomicznym „rozstrzelaniem" Irlandii. Tych przestepców nalezy gonić gdziekolwiek sie pokażą. janztoronto powiedział/a.
   wirtualnapolonia.com/2013/03/12/vaclav-klaus-w-nowej-roli/ More from wirtualnapolonia.com
   Bosak mówi jak jest. Żydzi, Cyganie, atak w Londynie ...
   Szkoda, że w 3 minucie nie wspomniał jak to Czeczeni sami sobie mieszkania podpalali a lewactwo oskarżało o to Polaków. # pokaż komentarz; onitor 2 dni temu-75 . ... Krzysztof Bosak masakruje chłopaka z tvnu - tak powinien brzmieć tytuł znaleziska :D # pokaż komentarz;
   wykop.pl/link/1554271/bosak-mowi-jak-jest-zydzi-... More from wykop.pl
   Tumanowicz dla Fronda.pl: Sformułowanie "Polska dla Polaków ...
   Polacy powinni być gospodarzami we własnym kraju. Warto zwrócić uwagę, że w deklaracji nie pada sformułowanie „Polska TYLKO dla Polaków" - mówi Witold Tumanowicz (Ruch Narodowy) w rozmowie z Aleksandrem Majewskim.
   fronda.pl/a/tumanowicz-dla-frondapl-sformulowanie... More from fronda.pl
   11 listopada spotkanie Polaków na "Przystanku ...
   Krzysztof Bosak, Roman Kurkiewicz ... Młodzież Wszechpolska Masakruje napieralskiego . Maryla, pon., 31/10/2011 - 22:49 ... Lewactwo nie po raz pierwszy pokazuje, że jest tępe i słowa służą im tylko do prymitywnego pałkarstwa.
   blogmedia24.pl/node/53073 More from blogmedia24.pl   google (zwyczajne, bez anonimizacji, jeśli to coś zmienia) - pierwszy wynik:
   Krzysztof Bosak vs palikotowiec (15.06.2013) - Wykop.pl
   www.wykop.pl/.../krzysztof-bosak-vs-palikotowiec-15...‎このページを訳す
   2013/06/15 – http://www.wykop.pl/link/1554939/krzysztof-bosak-vs-palikotowiec-15-06-2013/#comment-15833525 to wypowiedź .... @LibertyPrime: a ja lubię oglądać masakrowanie lewaków w pięknym stylu :). #. pokaż komentarz.


   :)))   Usuń
  3. No, i jeszcze jako początkujący narcyz, spróbowałem szukać swojego imienia i nazwiska w cudzysłowie - sorry, dokładnej frazy nie podam.. w każdym razie, z tego co kiedyś sprawdzałem na jakiejś (niby) specjalistycznej stronie, ludzi o moim nazwisku i imieniu jest w Polsce góra 4. No, ale żaden z nich nie ma wyników na googlu. Więc wyniki o mnie: Bing/DDG - 2 (jeden martwy); Google - 7 (w tym ten sam martwy z DDG/Bing[to się odmienia?]):P

   Nawiasem mówiąc, może robię coś nie tak, ale przy !g i tak wyskakuję zalogowany na stronie google... Czyli skoro i tak mnie szpiegują, to chyba równie dobrze mogę szukać normalnie, z paska adresu przeglądarki...?

   Usuń
  4. sprobuj się wylogować i sprawdzić z !g

   zobacz czy masz https

   jesli nie pomoże ustaw startpage.com

   (choc o tym ostatnim miał być kolejny odcinek!)

   Usuń
 3. Polecam krótkie wystąpienie na TED (http://www.ted.com/talks/view/lang/en//id/1091O) o tym jak manipuluje się wynikami wyszukiwań (często kierując się w "naszym interesie" naszymi preferencjami)- znajdujemy się w starannie odfiltrowanej bańce informacyjnej, co ma się nijak do mitu wolności w internecie, robi to nie tylko Google, ale także Facebook i inni. Warto zatem korzystać z kilku źródeł, aby porównać wyniki wyszukiwania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

UWAGA: Komentarze są moderowane i pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Będzie nam miło, gdy się pod nimi podpiszesz :) Nie publikuję wypowiedzi pozornie na temat, a stanowiących formę reklamy, zwł. blogów komercyjnych...

Popularne posty z tego bloga

Prawa prostoty: Organizuj

Kolejne prawo prostoty, o którym pisze John Maeda, profesor MIT, w książce "The Laws of Simplicity". Prawo to brzmi:

Dzięki właściwej organizacji więcej sprawia wrażenie mniej.

Chodzi o zarządzanie złożonością, z czym stykamy się przede wszystkim w domach, w których rzeczy wydają się mnożyć.

Maeda wymienia trzy spójne strategie redukcji bałaganu i osiągnięcia prostoty:
1. kupno większego domu,
2. umieszczenie wszystkiego, czego nie potrzebujemy, w miejscu do przechowywania,
3. metodyczne zorganizowanie tego, co posiadamy.

Początkowo większy dom zmniejsza bałagan kosztem większej przestrzeni. Ostatecznie jednak więcej przestrzeni z czasem oznacza więcej bałaganu.
Magazynowanie zwiększa ilość wolnej przestrzeni, ale dość szybko zostaje zapełniona kolejnym rzeczami, które odkładamy.
Wreszcie wdrożenie systemu organizacji tego, co posiadamy w naszej ograniczonej przestrzeni, zmienia chaos przedmiotów w uporządkowaną strukturę.

Wszystkie te trzy metody dynamicznie się rozwijają. …

25 rzeczy, których możesz się pozbyć już dzisiaj

Trafiłem na stosunkowo stary wpis (z sierpnia 2011 roku) na stronie Wise Bread pt. 25 rzeczy do wyrzucenia już dzisiaj. Interesujący wpis, bo chociaż trochę "wiekowy", to jednak nadal prawdziwy. Postanowiłem przetłumaczyć go na polski. Jeżeli ktoś ma ochotę, może przeczytać go w oryginale.

Autor, Paul Michael, rozpoczyna wpis od cytatu z filmu "Podziemny krąg":
"Rzeczy, które posiadasz, w końcu zaczynają posiadać ciebie" Dlaczego więc godzimy się na to, aby "posiadały" nas niektóre przedmioty? Nie wyrzucamy ich, ponieważ jesteśmy emocjonalnie do nich przywiązani. Nie ma prostej metody na pozbywanie się przedmiotów, ale uczucie uwolnienia, towarzyszące pozbyciu się niektórych z nich, może być niesamowite.

Jakich zatem rzeczy powinniśmy się -według autora- pozbyć z naszego życia? Będą to:

1. Ubrania i buty, których nie nosiliśmy w przeciągu ostatnich 18 miesięcy
Zasada jest prosta. Jeżeli czegoś nie nosiło się przez dłużej niż 18 miesięcy, czyli -…

Przyjemność prosta

Kolejna część cyklu na podstawie Prostego życia Ryszarda Wagnera  z 1905 r.

Podobnie jak w czasach Wagnera, także i dzisiaj możemy zapytać: czemu utraciliśmy umiejętność dobrej zabawy? Usiłujemy wprawdzie się bawić, ale zwykle chybiamy celu. Od czego to zależy?

Jakże myśleć o zabawie! Uginamy się przecież pod ciężarem niezliczonych kłopotów, z których każdy oddzielnie wystarczyłby do popsucia humoru. Wszędzie spotykamy ludzi rozgorączkowanych, zapracowanych, wyczerpanych. Gdziekolwiek spojrzymy, wszędzie widzimy ludzi niezadowolonych.

Jednak przyczyny naszej obecnej niemocy, tego zaraźliwego złego humoru, który nas opanowuje, zależą w równej mierze od nas, jak od okoliczności zewnętrznych. Radość tkwi bowiem nie w przedmiotach, ale w nas samych!

Wagner zauważa niepokojący upadek naszych sił życiowych, wynikający z nadużywania  przez człowieka wrażeń, które przytępiły zmysły i zmniejszyły zdolność odczuwania szczęścia. Natura upada pod ciężarem narzuconych jej ekscentryczności. Wola ż…

Na ile potrafimy się uprościć

"...poczucie samowystarczalności, podróżowania bez nadmiernego bagażu, bez tragarzy dają człowiekowi radość i energię. Prostota to cały sekret dobrego samopoczucia."

"Nie potrafimy się uprościć". 

To fragmenty "Śnieżnej pantery" Petera Matthienssena, która jest zapiskami wyprawy autora w Himalaje.

Nie tak  dawno miałem możliwość doświadczyć podobnych myśli...

Otóż wybrałem się z rodziną na tydzień w Pieniny. Przesunęliśmy wyjazd z wakacji na maj. Urlop przed sezonem to dobry patent na uniknięcie tłumów...

Wybraliśmy się więc. Cały dobytek z konieczności ograniczony do kilku plecaków, prosty sposób odżywiania się wymuszony okolicznościami, czas spędzony bez komputera i codziennych rozpraszaczy, skupiony na wspólnej wędrówce i podziwianiu przyrody ponownie uświadomiły mi po powrocie, że warto to doświadczenie rozciągnąć na naszą codzienność: zmniejszyć liczbę zaangażowań, odgracić ponownie mieszkanie obrastające w przedmioty, których nie potrzebujemy (bezcenne…