Jeszcze raz o reklamie - post w mp3.

Kolejny raz wypowiadam się o reklamie - audycja jest do posłuchania, lub bezpośredniego ściągnięcia na: http://www.supershare.pl/?d=F7D271E92


- o przenosinach mojego bloga oszczędnościowego oraz o tym jak nasze dyskusje tutaj wpłynęły na moje podejście do reklam (Oszczędzanie)

- o alternatywnej wyszukiwarce bez reklam i śledzenia Twojej tożsamości i dlaczego warto jej używać:  (DuckDuckGo.com)

- o reklamie etycznej i akcjach charytatywnych na rzecz Justyny: (Aukcja dla Justyny na Korzystnych Zakupach)

Autor: Remigiusz

7 komentarzy:

 1. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania co do używania/instalacji pluginu DuckDuckGo w waszej przeglądarce oczywiście pomogę :)

  Pozdrawiam,
  Autor z konta na Bloggerze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć, tu anonimowy z innego postu, co miał problem z supershare. Jako, że nadal mam timeout, i mi toto nie chce działać, to wpisu właściwego nie widziałem(słyszałem). Ale coś tam skomentować się uda :) Osobiście mam problem z DuckDuckGo, bo wyniki wyszukiwania w języku polskim są cokolwiek słabe, moim skromnym zdaniem... próbowałem kiedyś Netsprintu używać, to samo.. no, może więcej spamu, ale też słabo. Do angielskiego myślę OK, z polskim póki co chyba jesteśmy skazani na google...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A podaj konkretny przykład, w którym te wyniki są słabe.

   Poza tym, że DDG celowo wogranicza tzw. śmieciowe wyniki i poboczne strony, o czym wiem, jakoś specjalnie nie zauważyłem tego.

   Poza tym masz komendę: !g korzystne zakupy

   ta komenda sprawi, że wynik DDG, który cie nie satysfakconuje w danym przypadku, zostanie zamienioy przez wyniki pobrane bezpośrednio z google, tyle że przez bramkę anonimową i szyfrowane połączenie

   więc calkowicie odpada argument o gorszych wynikach DDG niż Google! skoro załatwia go jedna prosta komenda

   !g fraza szukana

   Usuń
  2. O.. myślałem że jestem tam na Binga skazany.. Dzięki!!
   Ale co do Binga, ciężko mi teraz coś podać takiego konkretnego.. wymyśliłem sobie taką przykładową frazę, ciut (:P) polityczną: krzysztof bosak masakruje lewactwo
   Bing(DDG):
   Patriotyczne wydarzenia na Warmii i Mazurach | Facebook
   Lewactwo przywitało ich brawami. Protestujący nic nie robili sobie z obecności i ponagleń policji - dalej wykrzykiwali swoje hasła. Gdy byli już szczelnie przez nią otoczeni, ... Krzysztof Bosak masakruje lewaka z TVN;)
   facebook.com/PatriotyczneWydarzeniaWM More from facebook.com
   Solidarna Polska masakruje Ruch Palikota. - YouTube
   Patryk Jaki (Rzecznik Solidarnej Polski) przedstawia wniosek o odwołanie wicemarszałek Wandy Nowickiej.
   youtube.com/watch?v=h7GwQGeB48o More from youtube.com
   Vaclav Klaus w nowej roli « Wirtualna Polonia
   Krzysztof Bosak masakruje "neutralne", głupawe ścierwo; ... Zarządzono głosowanie do skutku ZA, a jak nie to terrorystyczne europejskie lewactwo zgroziło ekonomicznym „rozstrzelaniem" Irlandii. Tych przestepców nalezy gonić gdziekolwiek sie pokażą. janztoronto powiedział/a.
   wirtualnapolonia.com/2013/03/12/vaclav-klaus-w-nowej-roli/ More from wirtualnapolonia.com
   Bosak mówi jak jest. Żydzi, Cyganie, atak w Londynie ...
   Szkoda, że w 3 minucie nie wspomniał jak to Czeczeni sami sobie mieszkania podpalali a lewactwo oskarżało o to Polaków. # pokaż komentarz; onitor 2 dni temu-75 . ... Krzysztof Bosak masakruje chłopaka z tvnu - tak powinien brzmieć tytuł znaleziska :D # pokaż komentarz;
   wykop.pl/link/1554271/bosak-mowi-jak-jest-zydzi-... More from wykop.pl
   Tumanowicz dla Fronda.pl: Sformułowanie "Polska dla Polaków ...
   Polacy powinni być gospodarzami we własnym kraju. Warto zwrócić uwagę, że w deklaracji nie pada sformułowanie „Polska TYLKO dla Polaków" - mówi Witold Tumanowicz (Ruch Narodowy) w rozmowie z Aleksandrem Majewskim.
   fronda.pl/a/tumanowicz-dla-frondapl-sformulowanie... More from fronda.pl
   11 listopada spotkanie Polaków na "Przystanku ...
   Krzysztof Bosak, Roman Kurkiewicz ... Młodzież Wszechpolska Masakruje napieralskiego . Maryla, pon., 31/10/2011 - 22:49 ... Lewactwo nie po raz pierwszy pokazuje, że jest tępe i słowa służą im tylko do prymitywnego pałkarstwa.
   blogmedia24.pl/node/53073 More from blogmedia24.pl   google (zwyczajne, bez anonimizacji, jeśli to coś zmienia) - pierwszy wynik:
   Krzysztof Bosak vs palikotowiec (15.06.2013) - Wykop.pl
   www.wykop.pl/.../krzysztof-bosak-vs-palikotowiec-15...‎このページを訳す
   2013/06/15 – http://www.wykop.pl/link/1554939/krzysztof-bosak-vs-palikotowiec-15-06-2013/#comment-15833525 to wypowiedź .... @LibertyPrime: a ja lubię oglądać masakrowanie lewaków w pięknym stylu :). #. pokaż komentarz.


   :)))   Usuń
  3. No, i jeszcze jako początkujący narcyz, spróbowałem szukać swojego imienia i nazwiska w cudzysłowie - sorry, dokładnej frazy nie podam.. w każdym razie, z tego co kiedyś sprawdzałem na jakiejś (niby) specjalistycznej stronie, ludzi o moim nazwisku i imieniu jest w Polsce góra 4. No, ale żaden z nich nie ma wyników na googlu. Więc wyniki o mnie: Bing/DDG - 2 (jeden martwy); Google - 7 (w tym ten sam martwy z DDG/Bing[to się odmienia?]):P

   Nawiasem mówiąc, może robię coś nie tak, ale przy !g i tak wyskakuję zalogowany na stronie google... Czyli skoro i tak mnie szpiegują, to chyba równie dobrze mogę szukać normalnie, z paska adresu przeglądarki...?

   Usuń
  4. sprobuj się wylogować i sprawdzić z !g

   zobacz czy masz https

   jesli nie pomoże ustaw startpage.com

   (choc o tym ostatnim miał być kolejny odcinek!)

   Usuń
 3. Polecam krótkie wystąpienie na TED (http://www.ted.com/talks/view/lang/en//id/1091O) o tym jak manipuluje się wynikami wyszukiwań (często kierując się w "naszym interesie" naszymi preferencjami)- znajdujemy się w starannie odfiltrowanej bańce informacyjnej, co ma się nijak do mitu wolności w internecie, robi to nie tylko Google, ale także Facebook i inni. Warto zatem korzystać z kilku źródeł, aby porównać wyniki wyszukiwania.

  OdpowiedzUsuń

UWAGA: Komentarze są moderowane i pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Będzie nam miło, gdy się pod nimi podpiszesz :) Nie publikuję wypowiedzi pozornie na temat, a stanowiących formę reklamy, zwł. blogów komercyjnych...