36 kroków do prostszego życia

Dobrowolna prostota to praktyczne narzędzie do zmiany naszych codziennych nawyków w kierunku lepszego, pełniejszego życia.

Ponieważ archiwum bloga rozrosło się do rozmiarów, które wielu czytelników, a może i samego autora, napawają trwogą, pomyślałem, że warto przybliżyć ideę prostego życia w bezpiecznych, witaminowych dawkach - w postaci codziennych, małych lub większych, zadań do wykonania.

Od dzisiaj zatem przez 36 dni codziennie z prawej strony bloga ukazywać się będzie jeden, niewielki krok, "mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości", chciałoby się napisać :)

Drobna uwaga. Pierwszy nie oznacza najważniejszy. Nie chcę tworzyć jakiejś struktury. Każdy krok jest ważny, bo na drodze przybliża nas do celu. Jeśli dana propozycja wyda się niektórym trywialna lub niezrozumiała, cóż, można zrobić hooop! i przeskoczyć do następnego kroku.

Zapraszam do wspólnej zabawy i wspólnej drogi, bo i ja sam potrzebuję wiele przemyśleć i zrobić.
I jestem ciekaw, gdzie nas te 36 kroków zaprowadzi.

On y va! Pora na krok pierwszy:

Kroki po danym dniu będą znikać, ale może na koniec pokuszę się o ich zebranie w formie e-booka... Zobaczymy. Całość z ew. omówieniem i linkami do właściwych wpisów na blogu znajdziecie na stronie bloga na Fb.

(Pierwotnie planowałem 365 kroków, z wielu powodów udało się tylko i aż 36)

Podsumowania 5 tygodni cyklu:
http://wystarczy-mniej.blogspot.com/2018/01/podsumowanie-tygodnia-1.html
https://wystarczy-mniej.blogspot.com/2018/01/podsumowanie-tygodnia-2.html
http://wystarczy-mniej.blogspot.com/2018/02/podsumowanie-tygodnia-3.html
https://wystarczy-mniej.blogspot.com/2018/02/podsumowanie-tygodnia-4.html
https://wystarczy-mniej.blogspot.com/2018/02/podsumowanie-tygodnia-5.html

2 komentarze:

  1. Hmm, może dany krok mógłby pozostawić swój ślad choćby przez kilka dni, by nie zmuszać każdego, kto chciałby śledzić Twoją ścieżkę uważnie do obowiązkowego zasiadania do komputera? Zwłaszcza, że od od dziś ferie. Dla wielu to jedyny usprawiedliwiony czas bez komputera :) Trzymam kciuki za wyzwanie, które postawiłeś sobie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miło Cię widzieć na blogu :) Wszystkie kroki będą na stronie bloga na fb z dodatkowym opisem i linkami i tam pozostaną... Choć wiem, że nie wszyscy korzystają z fb. Dziękuję za kciuki :)

      Usuń

UWAGA: Komentarze są moderowane i pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Będzie nam miło, gdy się pod nimi podpiszesz :) Nie publikuję wypowiedzi pozornie na temat, a stanowiących formę reklamy, zwł. blogów komercyjnych...